Saruna ar Andru Manfeldi un Ventu Zvaigzni

60223614_996659750540433_5264494087909670912_o.jpg

22. maijā plkst. 19.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā (Brīvības ielā 38–4) notiks tikšanās ar romānu sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" autori Andru Manfeldi un zinātnisko redaktoru Ventu Zvaigzni. Sarunā iecerēts atskats uz sēriju kopumā un uz konkrēto rakstnieces romānu, tā tapšanas apstākļiem un citām radošā darba niansēm. Sarunu vadīs Mg. phil. Arnis Koroševskis.Vēstures romānu sērija "Mēs. Latvija, XX gadsimts" pēdējo gadu laikā kļuva par vienu no pamanāmākajiem un nozīmīgākajiem notikumiem jaunākajā latviešu literatūrā. 2013. gada sākumā rakstnieces Gundegas Repšes izziņotā koncepcija paredzēja vienkopus pulcēt dažādu paaudžu un literārās pieredzes autorus, lai radītu iespējami daudzpusīgu skatījumu uz Latvijas vēsturi. Laikā starp 2014. un 2018. gadu tika publicēti 13 romāni – katrā no tiem aplūkota kāda pagājušā gadsimta desmitgade vai konkrētāks laika nogrieznis.

Sarunā tiksimies ar Andru Manfeldi, kuras romānā "Virsnieku sievas" (2017) rādīta padomju okupācijas divpasaulība – iebraucēju dzīve Karostā un tai pretstatā esošā vietējo Liepājnieku eksistence uz drūmā stagnācijas perioda fona. Darbs atzinīgi novērtēts gan profesionālajā kritikā, gan lasītāju lokā – romāns ieguva Egona Līva piemiņas balvu "Krasta ļaudis" un 2018. gadā līdzās Kristīnes Ulbergas romānam "Tur" un Ingas Ābeles romānam "Duna" bija nominēts Latvijas Literatūras gada balvai. Manfeldes daiļradē vēstures motīvi klātesoši arī citos darbos – rakstniece īpaši padziļināti pievērsusies politiski represēto likteņstāstiem, tos aptverot mākslinieciski spēcīgajā krājumā "Mājās pārnāca basa" (2018). Sarunā piedalīsies arī romānu sērijas zinātniskais redaktors Vents Zvaigzne, kurš konsultēja visu trīspadsmit romānu autorus par vēsturisko detaļu un faktoloģiskā materiāla precizitāti.
Šī tikšanās noslēgs pērn Andreja Upīša memoriālajā muzejā aizsākto sarunu ciklu ar romānu sērijas "Mēs. Latvija, XX gadsimts" autoriem. Iepriekšējos pasākumos muzeja apmeklētājiem bija iespēja piedzīvot diskusijas un interesantus mirkļus ar Gunti Bereli un Osvaldu Zebri, Gundegu Repši, Ingu Ābeli un Māri Bērziņu, Kristīni Ulbergu un Arno Jundzi.

Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Pasākuma norises vieta: A. Upīša memoriālais muzejs Rīgā (Brīvības ielā 38-4).
Pasākuma norises laiks: 22. maijs 19.00–20.00.
Ieejas maksa: 2.00 €.
Vairāk informācijas: Galvenais speciālists Arnis Koroševskis
+371 67289767; +371 29254346; arnis.korosevskis@memorialiemuzeji.lv

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.
Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.
Vairāk informācijas: www.memorialiemuzeji.lv

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.