Anna Skaidrīte-Gailīte

lv
Ziņot redaktoram

 Kolekcijas (1)

Darbi: Darba autors (23); Recepcijas persona (1)

Audio/video: Teicējs (1)

VārdsAnna Skaidrīte-Gailīte
Papildu vārdiAnna Skaidrīte Gailīte
Profesionālā darbībaAnna Skaidrīte Gailīte, dzimusi 1940. gada 20. jūlijā Jēkabpilī, ir rakstniece un žurnāliste. Bērnībā dzīvojusi Rubenes pagastā. 1958. gadā beigusi Krustpils vidusskolu, 1967. gadā beigusi Maskavas Poligrāfijas institūtu neklātienes nodaļā grāmatniecības specialitātē, strādājusi par grāmatnīcas vadītāju, arī laikrakstā „Padomju Daugava”, ražošanas apvienībā „Daiļrade” par Jēkabpils iecirkņa vadītāju, nodibinājusi grāmatu tirdzniecības uzņēmumu „Cielava”.
Rakstniece savos romānos nereti pievēršas tematiem, kas vēsta par Latvijā dzīvojošu cilvēku likteņiem. Lasītājus aizrauj ne vien sižeta risinājums, bet arī detalizēti aprakstītās ģeogrāfiskās vietas un sabiedrības dzīve. Autore spilgti attēlo laikmetu un vidi, daudz darba ieguldot laikmeta dokumentu un liecību izpētē. Līdz ar reāliem dzīvesstāstiem atklājas plaša un patiesa Latvijas un arī Eiropas vēstures panorāma visa 20. gadsimta garumā.
Sarakstījusi darbus ar romāna iezīmēm par dzimtas likteņiem „…un tad ienāca postītājs”, „Viens vienīgs elpas vilciens”, „Dvēsele mūžīgi dzīvā…”. Pēc ceļojuma uz Itāliju tapis romāns „Taureņa lidojums akmenī”. Sarakstījusi dokumentālu romānu par Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Latvijas armijas kapteini Jāni Valdmani „Tu esi viens no mūžības”, kā arī daudzus citus romānus.
A. S. Gailīte ir konkursa „Preses nama grāmata” laureāte prozā 2001. gadā. B. Senkevičas- Ziemanes piemiņas balvas konkursā (Kanādā) pirmās vietas ieguvēja prozā 2002. gadā. Eduarda Veidenbauma literārās prēmijas laureāte 2002. gadā. „Lielā lasītāju balva” 2004. un 2005. gadā par uzvaru prozā, bet 2009. gadā – bērnu literatūrā bibliotēku atbalsta fonda rīkotajā akcijā „Lasītākās grāmatas”. Konkursa „Zvaigznes grāmata 2007. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem” laureāte. Latvijas Bērnu žūrijas piešķirtā pirmā vieta vidusskolēnu grupā par grāmatu „Patrīcijas dienasgrāmata”. No 2002. gada Jēkabpils Goda pilsone. (No Rēzeknes bibliotēkas informācijas)
Nodarbesžurnāliste
rakstniece
prozaiķe
Dzimšanas laiks/vieta20.07.1940
Jēkabpils
Jēkabpils
DzīvesvietaJēkabpils
Jēkabpils
Izglītojies1958
Jēkabpils 3. vidusskola

Beigusi bijušo Krustpils vidusskolu.


1967
Maskavas Poligrāfijas institūts
Neklātienes nodaļa, grāmatniecības specialitāte.
Darbavieta1967–1981
Padomju Daugava
Jēkabpils
Jēkabpils

1981–1991
Ražošanas apvienība "Daiļrade"
Jēkabpils
Jēkabpils
Jēkabpils iecirkņa vadītāja.
ApbalvojumiLielā lasītāju balva
Alīna: likteņa celtā un likteņa gremdētā
Balva piešķirta par romānu "Alīna: likteņa celtā un likteņa gremdētā".
Oriģinālproza
2011

Lielā lasītāju balva
Vienā dienā – visa dzīve
Balva piešķirta par romānu "Vienā dienā – visa dzīve".
Oriģinālproza
2014

Atzinības krusts
Ordeņa virsniece ar Ordeņa kapitula 2016. gada 12. oktobra lēmumu. (Ordenis pasniegts 2016. gada 18. novembrī Rīgas pilī).
IV šķira
2016


:Nav norādīta kategorija
Tiek rādīti ieraksti 1-4 no 4.
#VietaDatumsVeidsVietas tipsTeksta fragments
   
1Jēkabpils
(Jēkabpils)
20.07.1940Dzimšanas laiks/vietaPilsēta
2Jēkabpils
(Jēkabpils)
(Nav norādīts)DzīvesvietaPilsēta
3Jēkabpils
(Jēkabpils)
1967 - 1981DarbavietaPilsēta
4Jēkabpils
(Jēkabpils)
1981 - 1991DarbavietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.