Dzeja bez robežām // dzejas festivāls — 2019

60518260_1401230680018499_787503303356317696_o.jpg

2019. gada 14.–16. jūnijā Kaņepes Kultūras centrā notiks starptautiska dzejas festivāla "Dzeja bez robežām" pasākumi – dzejas lasījumi, dzejnieku un mūziķu performances, kā arī literārās balvas pasniegšanas ceremonija. Festivālā šoreiz piedalīsies vairāk par 15 dzejniekiem un māksliniekiem no Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Melnkalnes un Itālijas.Festivāls Dzeja bez robežām tiks rīkots četrās darba valodās: latviešu, krievu, baltkrievu un lībiešu valodās. Festivāla organizatori izvēlās dalībniekus tādā veidā, lai autoru individuālās poētiskās prakses ļautu viņiem iesaistīties produktīvā dialogā.

Dzejas lasījumos Kaņepes Kultūras centrā piedalīsies festivāla autori no Latvijas –– Daina Sirmā, Katrīna Rudzīte, Aivars Madris, Kirils Ēcis. Autori no Baltkrievijas – Andrejs Hadanovičs, Uladzjs Ljankevičs, Voljga Gronska. Autori, kas pārstāv krievu valodu –– Semjons Haņins no Latvijas, Andrejs Seņ-Seņkovs, Natālija Sanņikova no Krievijas un Fjodors Svarovskis no Melnkalnes. Autors, kas pārstāv lībiešu valodu – Valts Ernštreits. Pie atdzejojumiem strādājuši dzejnieki no Latvijas - Einārs Pelšs, Dmitrijs Kuzmins, Vasiļijs Karasjovs.

Festivāla noslēgumā dzejnieki-dalībnieki slepenā balsojumā izvēlēsies festivāla balvas ieguvēju. Festivāla Dzeja bez robežām balvas materiālais nodrošinājums ir laureāta dzejas krājuma publicēšana vienā no festivāla valodām izdevniecībā “Literature Without Borders”, vai ārzemju partneru izdevniecībā.

Ar dzejas un eksperimentālās mūzikas priekšnesumu festivāla vakara programmā uzstāsies Latvijas mūziķi - Platons Buravickis, Sabīne Moore (Waterflower), kā arī japāņu mūziķis no Itālijas – Mitsugu Harada.

Starptautiska dzejas festivāla “Dzeja bez robežām” pasākumi notiek trešo reizi, tie turpina festivāla “Dzejnieka asinis” tradīcijas, aicinot uz Latviju ārzemju māksliniekus un veicinot starptautisko literāro dialogu. Festivāla organizatori ir dzejnieks, kritiķis un izdevējs Dmitrijs Kuzmins (Literature without borders, Ozolnieki, Latvija), dzejnieki Jeļena Glazova un Raimonds Ķirķis.

Festivāls tiek rīkots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pasākumi notiks piektdien, sestdien un svētdien, 14.-16.jūnijā, plkst. 19:00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas iela 15, Rīgā.


Festivāla programma
Piektdiena, 14.jūnijs
19:00 Dzejas lasījumi
Aivars Madris
Valts Ernštreits
Voljga Gronska
Fjodors Svarovskis

22:00 Dzejnieks Semjons Haņins duētā ar Mitsugu Harada (Itālija, kontrabass)

Sestdiena, 15.jūnijs
19:00 Dzejas lasījumi
Kirils Ēcis
Uladzjs Ljankevičs
Andrejs Seņ-Seņkovs
Natālija Sanņikova

22:00 Dzejnieks Fjodors Svarovskis (Melnkalne) duētā ar Sabīni Moore (Waterflower, elektronika)

Svētdiena, 16.jūnijs
19:00 Dzejas lasījumi
Daina Sirmā
Katrīna Rudzīte
Semjons Haņins
Andrejs Hadanovičs

21:30 Festivāla laureāta apbalvojums

22:00 Dzejnieks Kirils Ēcis duētā ar Platonu Buravicki (klavieres, elektronika)

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.