Imanta Ziedoņa muzejs aicina uz sarunu ciklu "Nobela ēnā"

Logo_Nobela ena.jpg

Jūnijā Imanta Ziedoņa muzeja rezidencē Rīgā, Sporta ielā 2, notiks sarunu cikls "Nobela ēnā", kurā interesenti tiks iepazīstināti ar pieciem stāstiem par Latvijas kultūrā nozīmīgiem rakstniekiem, kuri dažādos vēstures posmos tuvojušies nominēšanai Nobela prēmijai literatūrā. Literatūras nozares speciālisti, zinātnieki un laika biedri stāstīs par tādiem izciliem latviešu autoriem kā Rainis, Edvarts Virza, Imants Ziedonis, Vizma Belševica un Knuts Skujenieks.

Kopš 2018. gada Ziedoņa bibliotēka uzsākusi darbu pie dažādiem kultūras un lasīšanas veicināšanas projektiem. 2019. gada janvārī veiksmīgi aizsākta iniciatīva "Ceļā ar grāmatu", kas sekmē sabiedrības izglītošanu, popularizē lasīšanu, atrodoties ceļā. Jau šobrīd ar īpašiem grāmatu plauktiem aprīkots viens AS "Pasažieru vilciens" dīzeļvilciena sastāvs, kā arī uzstādīta pop-up bibliotēka pie Subates ezera.

Sarunu cikls "Nobela ēnā" Ziedoņa bibliotēkā dos ieskatu Latvijas kultūras un literatūras vēsturē ikvienam interesentam, īpaši aicinām piedalīties seniorus, tādējādi veicinot dažādu paaudžu savstarpēju integrāciju mūsdienu sabiedrībā.

"Uzrunājam un mudinām lektorijā piedalīties un būt aktīviem tieši seniorus, lai rosinātu paaudžu viedokļu apmaiņu, iepazītu Latvijas kultūrtelpu no divējādām perspektīvām. Seniori, iespējams, būs tie, kuru jaunības dienu laiks sakritīs ar kāda literatūras dižgara darbības posmu latviešu literatūrā," paskaidro Ziedoņa bibliotēkas vadītāja Ance Caune.

Sarunu ciklā lekcijas vadīs literatūras jomas profesionāļi — Raiņa un Aspazijas muzeja vecākais eksperts, Jānis Zālītis iepazīstinās ar Raiņa daiļrades analīzi, literatūrzinātnieks Arnis Koroševskis stāstīs par Knutu Skujenieku, literatūrzinātniece, literatūras kritiķe Anda Kubuliņa runās par Vizmu Belševicu, literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis analizēs Edvarta Virzas dzīvi un daiļradi, savukārt literatūrzinātniece Eva Eglāja-Kristsone vadīs lekciju par Imantu Ziedoni. Katras sarunas noslēgumā paredzēta diskusija un iespēja veikt attiecīgā rakstnieka daiļrades lasījumu audio ierakstus, tādejādi popularizējot viņa darbus, kā arī veicinot sabiedrības interesi par lasīšanu.

Lekcijas norisināsies Ziedoņa bibliotēkas telpās, Sporta ielā 2, Rīgā:
- 4. jūnijā plkst. 16.00 saruna/ lekcija par Raini
- 11. jūnijā plkst. 16.00 saruna/ lekcija par Knutu Skujenieku
- 18. jūnijā plkst. 16.00 saruna/ lekcija par Vizmu Belševicu
- 2. jūlijā plkst. 16.00 saruna/ lekcija par Edvartu Virzu
- 9. jūlijā plkst. 16.00 saruna/ lekcija par Imantu Ziedoni

Sarunu cikls "Nobela ēnā" tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Vairāk informācijas par projektu Imanta Ziedoņa muzeja mājas lapā.

Papildu informācija: Kristiāna Salnāja, kristiana.salnaja@ziedonamuzejs.lv

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.