Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana?

58864838_2136893866423679_4190458578340937728_.jpg

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Draugu telpā 15. maijā plkst. 18.00 LNB Atbalsta biedrība aicina uz sarunu cikla "Stāsta otra puse" maija sarunu "Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana".


Sarunas viesi:
trimdas latviete, valodniece un dzejniece Lalita Muižniece,
trimdas latvietis, filologs, rakstnieks un Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs,
literatūrzinātniece Inguna Daukste-Silasproģe.

Sarunu vadīs kultūras žurnāliste Liega Piešiņa un kopā ar sarunas viesiem meklēs atbildes uz jautājumiem: kas veicināja nepieciešamību rakstīt svešumā, kāda ir trimdas literatūras loma valodas, identitātes, atmiņas un latvietības saglabāšanā, kam rakstīja trimdas rakstnieks, kā caur literatūru izpaužas tautas vēsture.

Ciklā "Stāsta otra puse" sarunas ir par un ap grāmatām un to autoriem, vēsturiskām un aktuālām tēmām, kas atspoguļotas literārajos darbos, atrodamas LNB krājuma bagātībā vai saistās ar rakstnieka personību. Sarunu mērķis ir atrast un pulcēt domubiedrus un bibliotēkas draugus, rosināt jēgpilni domāt un atklāt līdz šim nezināmo un nedzirdēto jeb katra stāsta "otru pusi".

www.gaisma.lv

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.