Par projektu

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieki veido Latvijā pirmo informatīvo literatūras nozares virtuālo resursu literatura.lv, kurā bez mūsdienu literatūras aktualitātēm un procesa fiksēšanas, rakstnieku video portretiem u. c. ietilps arī apjomīga un lietpratīgi izveidota latviešu un Latvijas literatūras darbinieku un literāro darbu datubāze (no 16. gadsimta līdz mūsdienām).

literatura.lv datubāze regulāri tiek papildināta ar jaunāko informāciju par latviešu literatūras jaunizdevumiem un aktuāliem notikumiem (lasījumiem, konferencēm, izstādēm, semināriem u. tml.) Latvijā un ārvalstīs.

Jebkurš — skolēns, students, pētnieks, vienkāršs lasītājs — varēs izmantot dažādas meklēšanas iespējas, lai atrastu sev nepieciešamo informāciju par latviešu literatūru, autoriem, daiļradi vai atsevišķiem darbiem, dzīves datiem un vietām, kā arī paraudzīties uz latviešu rakstniecību, dažādu faktu, informācijas, kultūrdzīves kontekstā un sakarībās, līdztekus tam uzzinot arī jaunāko latviešu literatūras dzīvē.

Vortāls balstīts LU Literatūras, folkloras un mākstas institūta pētnieku agrāk veiktajos pētījumos un sagatavotajās datubāzēs: "Latviešu rakstniecība biogrāfijās" (1992, atk. un papild. 2003), "Latviešu romānu rādītājs. 1873–2013" (1997, atk. un papild. 2014, sast. A. Rožkalne un R. Briedis), "Latviešu dzejoļu krājumu rādītājs" (2010, sast. H.Akatova), "Latviešu lugu rādītājs" (2013, sast. V. Hausmanis), "Latviešu īsprozas rādītājs" (2015, sast. P. Daija).

literatura.lv darba grupa:

Vadītāja: Eva Eglāja-Kristsone
Digitālā risinājuma izstrādes vadītāji: Ainars Brūvelis, Sanita Reinsone
Programmētāji: Uldis Ķirsis un SEED IT komanda
Galvenās redaktores: Madara Eversone, Signe Raudive
Redaktori: Artis Ostups, Zita Kārkla, Katrīna Kūkoja

Projektā strādājuši: Ilze Ļaksa-Timinska, Arturs Skutelis

Kontakti

Adrese: LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Mūkusalas iela 3, Rīga, LV-1423

E-pasts: eliterature@lulfmi.lv

Projektu atbalsta:

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts
www.lulfmi.lv

Valsts Kultūrkapitāla fonds
www.vkkf.lv