Par projektu

Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieki veido literatūras nozares virtuālo resursu literatura.lv, kurā bez mūsdienu literatūras aktualitātēm un procesa fiksēšanas, rakstnieku video portretiem u. c. ietilpst arī apjomīga un lietpratīgi izveidota Latvijas literatūras darbinieku un literāro darbu datubāze (no 16. gadsimta līdz mūsdienām).

literatura.lv datubāze regulāri tiek papildināta ar jaunāko informāciju par latviešu literatūras jaunizdevumiem un aktuāliem notikumiem (lasījumiem, konferencēm, izstādēm, semināriem u. tml.) Latvijā un ārvalstīs.

Jebkurš — skolēns, students, pētnieks, vienkāršs lasītājs var izmantot dažādas meklēšanas iespējas, lai atrastu sev nepieciešamo informāciju par latviešu literatūru, autoriem, daiļradi vai atsevišķiem darbiem, dzīves datiem un dzīves vietām, kā arī paraudzīties uz latviešu rakstniecību dažādu faktu, kultūrdzīves kontekstā un sakarībās, līdztekus tam izzinot arī jaunāko latviešu literatūras dzīvē.

Vortāls balstīts LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieku agrāk veiktajos pētījumos un sagatavotajās datubāzēs: "Latviešu rakstniecība biogrāfijās" (1992, atk. un papild. 2003), "Latviešu romānu rādītājs. 1873–2013" (1997, atk. un papild. 2014, sast. A. Rožkalne un R. Briedis), "Latviešu dzejoļu krājumu rādītājs" (2010, sast. H. Akatova), "Latviešu lugu rādītājs" (2013, sast. V. Hausmanis), "Latviešu īsprozas rādītājs" (2015, sast. P. Daija).


literatura.lv darba grupa:

Vadītāja: Eva Eglāja-Kristsone

Digitālā risinājuma izstrādes vadītāji: Ainars Brūvelis, Sanita Reinsone

Programmētāji: Uldis Ķirsis un SEED IT komanda

Galvenās redaktores: Madara Eversone, Signe Raudive

Redaktori: Inguna Daukste-Silasproģe, Māra Grudule, Ieva E. Kalniņa, Zita Kārkla, Ivars Šteinbergs


Projektā strādājuši: Ilze Ļaksa-Timinska, Arturs Skutelis, Katrīna Kūkoja, Benedikts Kalnačs, Artis Ostups


Kontakti

Adrese: LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, Mūkusalas iela 3, Rīga, LV-1423

E-pasts: eliterature@lulfmi.lv


Projektu atbalsta:

LU LFMI

Garamantas.lv

VKKF


Kā lietot literatura.lv datubāzi?

mazi zimuli.PNGIesaisties Literatura.lv datu talkā!

Privātuma politika

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.